145 - річчя від дня народження Лесі Українки

2016-02-25

145 - річчя від народження Лесі Українки

«…Вона дивилася в майбутні весни»

Спадщина Лесі Українки – дорога й свята часточка духовного життя українців. Велика дочка українського народу завжди стояла і стоятиме на великому п’єдесталі світлої пам’яті, щирої любові й поетичної пошани.

Леся... Тендітна дівчина з небесною блакиттю в очах. Вічна легенда. Доля не була поблажливою до неї. Захворівши в дитинстві, поетеса змушена була все життя долати тяжку недугу, вести, за її словами, «тридцятилітню війну» з хворобою. Коротким було її життя — лише 42 роки. Не судилося їй особистого щастя, палкого взаємного кохання, щастя материнства. Не стала, як мріяла, піаністкою, знівечена хворобою рука не слухалася, але за всі страждання і втрати Леся Українка була обдарована Богом великим поетичним талантом, який вона віддала Україні, своєму народові.

В особі Лесі Українки вражає не тільки феномен людської стійкості, а й творче розмаїття її таланту – поезія, проза, драматургія, публіцистика, літературознавство, переклад з багатьох мов, етнографія, дитячі твори складають її доробок.

Найпершою, найвірнішою і найглибшою любов'ю Лесі Українки була її рідна земля — Україна.

Я прилину до вас
Першим вітром тужливим весняним,
Журавлиним ключе
Прилечу із натомлених дальніх доріг…
Повернуся сюди
Солов’їними первопіснями,
Рушником обернусь
В прадідівський святий оберіг

«…Вона дивилася в майбутні весни» …»

Під такою назвою 25 лютого відбувся вечір – вшанування Лесі Українки в Ватутінській міській бібліотеці для дорослих, присвячений 145-річчю з дня народження славної доньки українського народу. На свято були запрошені учні 7 класу ЗОШ І – ІІІ ступенів № 6 (керівник Добровольська М.М.). Ведучі заходу, працівники бібліотеки, «перегортали сторінки» життя Лесі Українки, а учні школи з задоволенням читали поезію на фоні улюбленої музики поетеси.145 - річчя від народження Лесі Українки

На захід були запрошені і учні Ватутінської школи мистецтв Саєнко Юля, Линник Даша, Піщана Богдана, Дремлюга Владислав, Дацько Анастасія, Ганчев Станіслав. У їх виконанні прозвучав спів, чарівні мелодії бандури, гітари…

В ході вечора були представлені і фільми присвячені Лесі.

Творчість письменниці для кожного покоління відкривається новими духовними скарбами, живе у віках, даруючи людям мудрість, мужність і красу.

Поезія неперевершеної Лесі Українки актуальна й у наш час. Багато її віршів покладено на музику. Вони і зараз звучать вже в сучасному виконанні.

145 - річчя від народження Лесі Українки 

145 - річчя від народження Лесі Українки

Кiлькiсть переглядiв: 107

Коментарi