Презентація книги В. Бурія "Ватутінезнавство"

2015-12-16

/Files/photogallery/DSCN4132.JPG

ДЕНЬ КРАЄЗНАВСТВА

На даний час виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму.

Теперішній час характеризується небувалим всплеском краєзнавчої діяльності. Краєзнавство переживає процес пошуку нових форм, постановки першорядних завдань. Воно набуває яскраво вираженого соціально-політичного характеру, особливо у зв'язку із збільшеним інтересом до минулого окремих територій, а також - зважаючи на загострення національних, економічних, екологічних проблем.

Кожна людина, перш за все, повинна знати історію свого роду, землі, на якій народилась і виросла.

В Ватутінській міській бібліотеці для дорослих створено клуб за інтересами «Джерело». Метою заходів буде знайомство з історією свого міста та області, літературою, освітою, музикою, театрами, музеями, архітектурними скарбами рідного краю, цікавими людьми тощо.

На днях відбулося перше засідання членів клубу на яке було запрошено Валерія Михайловича Бурія. Педагог, краєзнавець, журналіст, релігієзнавець, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.

Нагороджений Почесною грамотою Національної спілки журналістів України та Почесною грамотою Черкаської обласної ради: першою — за вагомий внесок в українську журналістику, другою — за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та багаторічну краєзнавчу роботу.

/Files/photogallery/DSCN4110.JPG Він автор понад 1000 науково-популярних нарисів, публіцистичних статей, заміток, короткого словника-довідника «Твоє Ватутіне від А до Я» (2003), книг «Вибрані розвідки, статті та замітки» (2008), «Лисича Балка: відома та невідома» (2009), «Народно-православний календар» (2009), «Штрихи до біографій»(2014), співавтор альманахів «Плуг», «Надвисся», всеукраїнських науково-методичних часописів «Хімія», ювілейного збірника «Ватутіне: вчора і сьогодні» (2007) та ін. Валерій Бурій листується з відомими людьми, земляками, героями його публікацій.

На засіданнідля учнів 8-го класу Ватутінської ЗОШ №1 - відбулася презентація нової книги:

Бурій В.М. : події, факти, персоналії / Валерій Бурій. – Черкаси : Вертикаль, 2015. – 272 с.: іл.

Ватутіне!
Добра і миру! Сонячного цвіту!
Та щастя й долі для твоїх людей.
Тепла й любові!
Жити – не старіти,
нехай святиться завтрашній твій день!

Це довідкове видання – мозаїка окремих подій, короткі епізоди історії наймолодшого на Черкащині міста Ватутіне, біографічні довідки про відомих і маловідомих уродженців міста і тих, хто тут здавна мешкав і мешкає. Книга розрахована на широке коло читачів.
Видання не претендує на вичерпну повноту. У книзі понад 200 чорно-білих світлин і малюнків.
Наклад книжки незвичний, лише 50 примірників.

Також були представлені книги з розгорнутої книжкової виставки «З любов’ю до людей та рідного краю» краєзнавчого характеру, як Валерія Михайловича так і інших авторів пов’язаних з нашим містом.

Учні проявили виняткову цікавість до краєзнавчої тематики і втішно було почути наприкінці заходу слова для автора: «Нам приємно було з Вами познайомитися»….

/Files/photogallery/DSCN4116.JPG/Files/photogallery/DSCN4136.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 147

Коментарi