«Вибір професії -тисяча можливостей для тисяч особистостей»

2014-11-14

У житті кожної молодої людини є момент, коли необхідно прийняти одне з найважливіших рішень - вибрати справу до душі, до покликання, тобто професію. Вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить вдалий старт у доросле життя.

Саме на юнацькі роки випадає найбільш відповідальний момент в житті молоді - це вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. Причому цей вибір необхідно зробити ще у період навчання в школі. Тому своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, вчителів, друзів, необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів.

Щоб допомогти молоді зорієнтуватися у світі професій, надати їм корисні поради, ознайомити школярів з особливостями сучасного ринку праці, спеціалісти Центру зайнятості разом з працівниками міської бібліотеки для дорослих організували для учнів 9-го класу школи №1 День абітурієнта, який відбувся у читальному залі Ватутінської міської бібліотеки для дорослих.

При виборі професії молодим людям необхідно враховувати всі обставини, пов'язані з майбутньою трудовою діяльністю, вміти правильно порівнювати стан свого здоров'я і негативні фактори професії. Це дозволить їм надовго зберегти свої життєві сили і досягти великих успіхів у житті та кар'єрі. Для прийняття правильного рішення при виборі професії необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. На цьому наголосила у своєму виступі спеціаліст ЦЗ Світлана Василівна Бабенко.

На заході були висвітлені і питання щодо ролі юриста в захисті конституційних прав і свобод громадян, зокрема рівноправності, реалізації права на працю, навчання, медичну допомогу, соціальний захист.

«На жаль чи на щастя ми на роботі проводимо більшу частину життя, тому з вибором професії важливо не помилитися, — розпочала своє слово про професію юриста Інна Пипа — юрист міського центру зайнятості.— Ще в дитинстві я обрала юриспруденцію справою свого життя, тому що відчула у собі здатність боротися за справедливість, захищати інших людей.»

Інна Олександрівна розповіла про те, що юридична діяльність різноманітна: адвокати, судді, прокурори, нотаріуси, слідчі, юрисконсульти, арбітражні керуючі — усі вони працюють у галузі юридичних наук і є юристами.

На заході розповіли і про бібліотеку та бібліотечну справу. Зазначилося, що для успіху в бібліотечній діяльності спеціалісти повинні бути творчими, комунікативними, відповідальними, небайдужими, цілеспрямованими, соціально активними, постійно прагнути до самоосвіти та професійної майстерності у бібліотечній справі, мати різнобічний світогляд.

Кожен з гостей представив свою професію з великою любов'ю, вичерпно відповів на запитання підлітків. У всіх виступах червоною ниткою проходила думка про те, що вибір професії — важливий і відповідальний крок у житті кожної людини, адже мова йдеться про життєве покликання, про «друге народження», про подальшу долю.

Кiлькiсть переглядiв: 64

Коментарi